Коли настав час йти в багетну майстерню?

Якщо ви вирішили прикрасити стіни гарними рамами, і до того ж ви колекціонуєте марки чи монети, привезли з подорожі фото та листівки, або щось інше на спогад. Або друзі подарували старий ключ, або рідні сестра, мама, бабуся вишили ніжний букет квітів, або ви виграли плакат із зображенням улюбленого гурту, отримали диплом чи сертифікат із важливих для вас курсів, або ви , нарешті, купили картину відомого художника. І якщо такі «скарби» лежать в коробках, пилюжаться на полицях, стоять за шафою і заважають пройти, але ви точно знаєте, що ці речі ніколи в житті не викинете і хочете їх показати у найкращому вигляді – тоді настав час завітати до багетної майстерні.

 

 

Багетна майстерня – це місце, де можливо художньо оформити будь-яку річ, яка дарує настрій, приємний спогад, естетичну насолоду. У такій майстерні зазвичай представлена велика кількість зразків багетів. Французька мова подарувала кілька визначень слова багет. Це не лише смачний хлібобулочний виріб, а також, це декорована рейка, з якої вирізається рама. Багет застосовують для обрамлення картин, дзеркал, фотографій, вишивки, дитячих малюнків, предметів колекціонування.

 

 

Найпоширенішими матеріалами для виготовлення багетів є дерево і пластик. Дерев’яний багет, в першу чергу, міцний, можна сміливо обрамити великі за розміром або важкі роботи, але це не єдині його переваги. Дерев’яна рама – універсальна, підходить для всіх предметів оформлення, до того ж, дерево – це довговічний матеріал і завжди актуальний та модний через те, що натуральний. Пластиковий багет не менш популярний для оформлення. Він вологостійкий і не такий вибагливий до перепадів температур. Також пластик легкий, особливо це відчутно, коли доводиться транспортувати роботи у таких рамах.

Але потрібно не забути одне із найголовніших правил обрамлення – багет підкреслює предмет оформлення, а не колір стін, меблів, штор і люстр. В інтер’єрі він може лише підтримати загальний стиль, за рахунок різноманітності форм.

 

 

Важливою деталлю оформлення, окрім багету, є паспарту. Це міцний, спресований кольоровий картон, у якому вирізається вікно для зображення. Його розміщення між рамою та зображенням створює нейтральне поле, що візуально розширює і робить акцент на предметі оформлення. Зазвичай його застосовують для робіт, які виконані на папері: фото, акварель, плакат,робота олівцем. Але також паспарту може вдало підкреслити вишивку.

 


Широкий асортимент та різноманіття матеріалів дозволять зробити вибір, враховуючи власні вподобання, смаки та бюджет.
Оформлення в раму картини чи будь-якого іншого дорогоцінного для вас предмету – це захопливий процес, який подарує вам естетичне задоволення, як у процесі вибору рами, так і пізніше, коли готова робота знайде своє місце в інтер’єрі.